Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Progresívne slovensko

Sme politické hnutie, ktorého cieľom je ponúkať progresívne riešenia spoločenských problémov a spájať ľudí, ktorí chcú takú spoločenskú zmenu presadiť.

PB_22-05-07_PSSnem22_1616_1-1-scaled

Chceme modernú krajinu, ktorá je otvorená, solidárna, a na ktorú môžeme byť všetci hrdí. Chceme krajinu, ktorá má nádej.

Progres

Veríme, že svet okolo nás sa dá zlepšovať vždy – a to aj v ťažkých časoch. Musí sa však stretnúť veľa ľudí, ktorým na zmene záleží. Nestačí však, aby sa zmena dotkla len jednej časti spoločnosti. Posun k lepšiemu musia cítiť všetci. Tých úspešnejších musíme motivovať a povzbudzovať, ale zároveň musíme pomáhať aj tým, čo nevládzu a ostávajú pozadu.

Sloboda

Veríme v slobodu jednotlivca, ktorá sa najlepšie rozvíja v liberálnej demokracii. Veríme v spoločnosť, kde si slobodne ctíme jeden druhého a naše práva sú v súlade so záujmom všetkých. Len keď sme empatickí a solidárni k ľuďom okolo nás, vieme spolu tvoriť slobodnú spoločnosť.

Rovnosť

Každý z nás je si rovný vo všetkých právach. Veríme preto, že je dôležité chrániť slabších – teda hlavne tých, ktorí sú v menšine, a ktorým sa bráni, aby svoje práva naplnili. Rovní sme si vtedy, keď každý má dôstojný život a môže byť tým, kým sám chce byť.
 
 
Progresívne Slovensko je plným členom európskej liberálnej strany Aliancia Liberálov a Demokratov pre Európu (ALDE).

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
vizia-2018 Veľkosť: 4.13 MB Formát: pdf Dátum: 14.7.2022
program-bod-zlomu-digital Veľkosť: 27.2 MB Formát: pdf Dátum: 14.7.2022